Global Mysteries Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Istennel kapcsolatos gondolatok

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Eddy
Admin
Eddy


Hozzászólások száma : 94
Csatlakozás ideje : 2012. Jan. 10.
Tartózkodási hely : Steins planet

Istennel kapcsolatos gondolatok Empty
TémanyitásTárgy: Istennel kapcsolatos gondolatok   Istennel kapcsolatos gondolatok Icon_minitimeKedd Jan. 10, 2012 6:51 am

ajon létezik?
Vajon ugyanaz akiről a Biblia ír?
Vajon ő a "jófiú", vagy csak annak állítják be?
Esetleg létezik egy sokkal magasabb rendű teremtő, akiről mit se tudunk?
Mit gondoltok?

Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://global-mystery.blogspot.com/
kriszta




Hozzászólások száma : 43
Csatlakozás ideje : 2012. Jan. 13.

Istennel kapcsolatos gondolatok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Istennel kapcsolatos gondolatok   Istennel kapcsolatos gondolatok Icon_minitimeSzer. Feb. 22, 2012 2:03 am

Az én meglátásom szerint,Isten van,volt lesz.Isten szerintem egy hatalmas teremtő energia.Az imádkozás sem véletlen alakult ki.Ha imádkozunk,de úgy igazán,tiszta szívből akkor elérjük a céljainkat,vagy amit szeretnél.egy történet.Amikor a nagyobbik fiam 3 éves volt akkor elkapott egy nagyon csúnya erőszakos vírust.Napokig lázas fáradt ingerlékeny volt.Amikor már a harmadik napon nem evett semmit,akkor megijedtem.tanácstalan voltam,féltem.Az én kicsikém elaludt délben.Én akkor letérdeltem az ágya mellé,és elkezdtem imádkozni,kértem az istent hogy gyógyítsa meg az én kisfiamat.Sírtam,annyira féltettem őt!Két óra múlva felébredt az én kicsikém,és...NEM VOLT LÁZAS!!!Ilyenkor az ember eltűnődik hogy van alapja a hit-nek,de csak akkor ha igazán hiszel!Veletek történt már hasonló dolog?Kérlek írd meg!!
Vissza az elejére Go down
Danny192

Danny192


Hozzászólások száma : 26
Csatlakozás ideje : 2012. Jul. 24.
Age : 31

Istennel kapcsolatos gondolatok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Istennel kapcsolatos gondolatok   Istennel kapcsolatos gondolatok Icon_minitimeCsüt. Júl. 26, 2012 1:13 am

Velem volt párszor olyan,hogy annyira kétségbe voltam esve,hogy imádkoztam,és hát azt kell,hogy mondjam bejött mindigis.Bár ezek elég apró dolgok,suliügyek.Nekem az a véleményem,mégha találkozunk is azzal,aki teremtette a világot,márha létezik egyáltalán,a vélemények akkoris megoszlóak lesznek,és mindenki mást fog gondolni.A lényeg a hit.Nem hiszem,hogy valaha is 100%ra meglehetne mondani,hogy ki vagy mi Isten.Ha csak nem a túlvilágon,arra meg az újjászületés után nem fogunk emlékezni.Egyébként szerintem ehez is közük van az idegeneknek,mivel az emlékeink előző életeinkről törlődnek,sokan arra sem emlékeznek,ami már ujjászületett létükben,de viszonylag korán,babakorban történt,csak igen halványan.Mégis,elvileg hipnózissal vissza lehet nyerni egy-két emléket,még az előző életeinkből is.
Vissza az elejére Go down
Eddy
Admin
Eddy


Hozzászólások száma : 94
Csatlakozás ideje : 2012. Jan. 10.
Tartózkodási hely : Steins planet

Istennel kapcsolatos gondolatok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Istennel kapcsolatos gondolatok   Istennel kapcsolatos gondolatok Icon_minitimeCsüt. Júl. 26, 2012 3:58 am

szerintem a legtöbb imádság csak szugerálás. ha valaki nagyon akar valamit azt vagy megszerzi magának talán úgy h nem is tudatosul benne h az ő érdeme, ezt pedig egy istennek tulajdonítja. ott a vonzás törvénye, teremtő energia meg hasonlók. nem hiszek egy istenben sem, sokkal valószínűbb h az ún "isten" valójában egy fejlett idegen volt. Mikor Cortez megérkezett Közép-Amerikába, a maják azt hitték, hogy Quetzacoatl, a tollaskígyó istenük tért vissza. Egy kevésbé fejlett nép könnyen azt hiheti egy nála jóval fejlettebb technológiával bíró népről, hogy istenek. különösen ha azok repülő szerkezeteken közlekednek.
Egy mindenható istennek elég ha csak ott terem ahol lenni akar. nem isten az olyan aki egy repülő szerkezeten közlekedik, ahogy az ún. "Isten" Ezékiel könyvében, és az Ábrahám apokrifban.
Vissza az elejére Go down
http://global-mystery.blogspot.com/
Danny192

Danny192


Hozzászólások száma : 26
Csatlakozás ideje : 2012. Jul. 24.
Age : 31

Istennel kapcsolatos gondolatok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Istennel kapcsolatos gondolatok   Istennel kapcsolatos gondolatok Icon_minitimePént. Júl. 27, 2012 7:55 am

Ebben a szugerálós dologban van valami,a többivel meg maximálisan egyetértek.Ez az egyik oka annak,hogy nem tudhatjuk biztosan,hogy van-e Isten,de szerintem lehetséges,hogy a bibliában is csak földönkívüliek voltak.De ha ez igaz,ezt 100,hogy nem árulnák el,kész káosz lenne.
Vissza az elejére Go down
Eddy
Admin
Eddy


Hozzászólások száma : 94
Csatlakozás ideje : 2012. Jan. 10.
Tartózkodási hely : Steins planet

Istennel kapcsolatos gondolatok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Istennel kapcsolatos gondolatok   Istennel kapcsolatos gondolatok Icon_minitimeHétf. Aug. 06, 2012 10:47 am

nem káosz lenne, hanem egy vallásháború. több millió ember istenbe vetett hite dőlne meg 1 perc alatt. tömeges öngyilkosságok, depressziós emberek, és munkanélküli papok jelennének meg. igazából én sem akarom így hogy beismerjék, de sosem ragaszkodtam egy valláshoz sem annyira h ne tudjam kezelni a dolgot. csak ez nem jelenti azt h mások is tudnák kezelni.
aki képes elviselni az nyugodtan kutasson és tanuljon, aki nem azt egyelőre jobb meghagyni a biztonságos tudatlanságában, így nem tesz kárt sem másokban sem önmagában
Vissza az elejére Go down
http://global-mystery.blogspot.com/
Danny192

Danny192


Hozzászólások száma : 26
Csatlakozás ideje : 2012. Jul. 24.
Age : 31

Istennel kapcsolatos gondolatok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Istennel kapcsolatos gondolatok   Istennel kapcsolatos gondolatok Icon_minitimeKedd Aug. 14, 2012 12:20 am

ez hülyeség,nem lenne semmi káosz,csak az emberek végre felébrednének a pápa dajkameséiből,az egész biblia egy kamu,csak a papok találták ki a középkorban,hogy legyen ürügyük a hódításra/mészárlásra.Ha észreveszitek,a legtöbb dolog a bibliában olyan,ami a középkor előtt,vagyis az ókorban volt,ezekről tudhattak a középkorban,a pokol meg kb.olyan hely,ahol egybe van az összes középkori kínzóeszköz,tisztítótűz,és társai....az összes vallási fanatikust,papokat,sátánistákat elmegyogyóba kéne zárni! Laughing
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Istennel kapcsolatos gondolatok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Istennel kapcsolatos gondolatok   Istennel kapcsolatos gondolatok Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Istennel kapcsolatos gondolatok
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Global Mysteries Fórum :: Biblia-
Ugrás: